Harmonogram
Środa, 24 Kwietnia 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 

Archiwum 2016-2017

Wigilia

Dzień coraz krótszy, za oknem śnieg to oznaka, że zbliża się zima a z nią jeden z najwspanialszych dni w roku - Wigilia. Dzień gdy wszyscy są razem, dzielą się opłatkiem i składają sobie najlepsze życzenia.

Co roku w Kole obchodzimy ten wyjątkowy dzień i choć nie jest to 24 grudnia, lecz 14 grudnia - jak w tym roku to wszystkie te pozytywne rzeczy są obecne. Są wigilijne potrawy, opłatek i kolędy. W tym dniu wspominamy wszystkie te rzeczy, które udało się zorganizować i osiągnąć przez cały poprzedni rok.

Oprócz studentów w ten szczególny dzień są również obecni przedstawiciele władz uczelni. Doceniamy to, że znaleźli chwilę czasu aby świętować ten dzień wspólnie razem z nami.

Wszystkiego najlepszego.

Opracował: Michał Modławski

V Ogólnopolska Konferencja Osób Niepełnosprawnych

Międzywydziałowe Koło Integracji i Wsparcia Feniks zorganizowało w dniach 9-11.12.2016 r. ogólnopolską konferencję pod tytułem "Bariery (nie) do pokonania".

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zgromadziła uczestników niemal z całej Polski. W początkowej części konferencji wystąpił JM Rektor PCz prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.
Wśród prelegentów znaleźli się Studenci Uniwersytetu: Adama Mickiewicza w Poznaniu, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku oraz Politechniki Częstochowskiej.
Wystąpienia zapełniły w czterech blokach tematykę konferencji.

Tytuły referatów:

 1. "Społeczne startUp-y osób z niepełnosprawnością - dobre praktyki" K. Jagoda
 2. "Bariery - jak jest? (zasoby i wynikające z tego potrzeby), jak powinno być? - wizja idealna. Analiza: Dlaczego jest tak jak jest? Szukanie rozwiązań. Co my możemy zrobić by wdrożyć te wizję?" P. Leśniewski
 3. "Przedsiębiorczość osób niepełnosprawnych a napotykane bariery" K. Kostrzewa; "Prezentacja wyników badania dotyczącego przełamywania barier architektonicznych a także przełamywania barier społecznych na Politechnice Wrocławskiej" A. Zgrzebnicka, M. Grzmil
 4. "Drukowanie 3D w medycynie" M. Modławski
 5. "Prowadzenie własnej działalności jako sposób na przezwyciężenie barier" E.Maciąg, I.Kubik
 6. "Bariery architektoniczne, techniczne i społeczne" A. Buchenfeld
 7. "Sport w życiu osób niepełnosprawnych" T.Maciołek
 8. "Rozrywka w życiu osób niepełnosprawnych" M.Bartczak
 9. "Bariery w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych" S. Szczupakowska
 10. "Bariery komunikacyjne osób słabo słyszących i niesłyszących w medycynie" M.Kargul, K.Czaban
 11. "Podróżowanie i turystyka a napotykane bariery" Ż.Gadzinowska.

Podczas konferencji zostały przeprowadzone warsztaty z technologii asystujących i dostępności stron www, które zorganizowała dla nas Fundacja Widzialni.

Opracowała: Elżbieta Stolarska